آموزش

احکام عزاداری مطابق با فتوای رهبری

توسط حجت‌الاسلام والمسلمین فلاح‌زاده پاسخ به سوالات شرعی مخاطبان درباره احکام عزاداری   پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR طی فراخوانی اعلام کرد به پرسش‌های شرعی مخاطبان که مربوط به احکام عزاداری است، پاسخ می‌دهد. حجت‌الاسلام والمسلمین فلاح‌زاده، کارشناس مسائل فقهی به پرتکرارترین سوالات، مطابق با فتاوای حضرت‌ آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای پاسخ داده‌اند که در ادامه متن  پاسخ‌ ایشان به این سوالات ارائه می‌شود: +دریافت فایل PDF (فیلم این پاسخ‌ها نیز در پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر رهبر معظم انقلاب منتشر شده است.) توجه به اطعام‌هایی که در ایام محرم داده می‌شود و انسان به حلال بودن آنها یقین ندارد، آیا خوردن آنها ... بیشتر بخوانید »

عنوان کردن عاشورای شمسی به مصلحت نیست

نظر دو مرجع تقلید در مورد عاشورای شمسی  نظر آیت الله صافی گلپایگانی و آیت الله مکارم شیرازی را که در پایگاه اطلاع رسانی ایشان منتشر شده است، در این باره می خوانید. نظر آیت الله صافی گلپایگانی به گزارش «شیعه نیوز» به نقل از فارس، متن استفتا مطرح شده محضر آیت‌الله صافی‌گلپایگانی به این شرح است: اخیراً برخی از مردم مطرح می‌کنند که می‌توان در سالروز واقعه‌ عظیم عاشورا، به روایت تاریخ هجری شمسی نیز عزاداری کرد و اعمال مربوط به این روز را انجام داد. خواهشمند است برای رفع شبهه از مؤمنین، نظر حضرتعالی در این باره را ... بیشتر بخوانید »

زکات فطره

      متن بیانات حجت‌الاسلام فلاح‌زاده درباره زکات فطره: در مورد زکات فطره چهار سؤال مطرح است: این چهار سؤال را اگر جواب بدهیم، اجمالاً احکام زکات فطره بیان میشود: اول. اینکه پرداختن زکات فطره بر چه کسانی واجب است؟ چه کسانی باید زکات فطره بدهند؟ آیا بر همه واجب است؟ دوم. اینکه چه وقت باید زکات فطره پرداخته شود؟ سوم. چه مقدار و چه چیز؟ چهارم. مصرف زکات فطره کدام است و کجا باید صرف بشود؟ اما سؤال اول: زکات فطره بر چه کسانی واجب است؟ کسانی که در شب عید فطر مکلف باشند و فقیر نباشند و ... بیشتر بخوانید »